ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ  ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕ ΕΙΚΟΣΙ ΕΞI ΜΕΤΑΛΛΙΑ

ΤΗΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ Α.Ο. «ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ» ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΡΟΣΟΣ»

Με μία από τις μεγαλύτερες αποστολές αθλητών και αθλητριών συμμετείχε η προαγωνιστική ομάδα του Συλλόγου Α.Ο. «ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ» στην ημερίδα κολύμβησης «ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΡΟΣΟΣ» που διεξήχθη στις  26 και 27 Νοεμβρίου στο κολυμβητήριο της Λάρισας.

Με  συλλόγους που συμμετείχαν από την Κεντρική και Βόρεια  Ελλάδα, οι 41 αθλητές και αθλήτριες του Συλλόγου μας ηλικίας 9,10,11 και 12 ετών, στους πρώτους αγώνες της περιόδου, επιβεβαίωσαν τις προσπάθειες και την σωστή προετοιμασία που πραγματοποιείται από τους προπονητές, κ. Χαράλαμπο Καπετανόπουλο και κ. Νικολούλη Δημήτριο. Απέδειξαν ότι διαθέτουν τα απαιτούμενα χαρακτηριστικά προκειμένου να κολυμπούν με σωστή τεχνική, αλλά και ότι μπορούν για να διακρίνονται με τις επιδόσεις τους και να πρωταγωνιστούν σε αθλητικές διοργανώσεις με υψηλό ανταγωνισμό.

Μετάλλια κέρδισαν

Κορίτσια 12 ετών: Δημηροπούλου Έλενα 2 χρυσά στα 50μ ύπτιο – 100μ ύπτιο αντίστοιχα  και 1 χάλκινο στα 200μ Μ.Α.  Χαντζαρίδου Ευαγγέλια 1 χάλκινο στα 100μ πρόσθιο – 4η θέση στα 50μ πρόσθιο και 45η θέση στα 200μ πρόσθιο.

Κορίτσια 11 ετών: Λιάκου Έλλη 3 χρυσά στα 50μ πρόσθιο – 100μ ελεύθερο και στα 200μ ελεύθερο αντίστοιχα, Γαλανοπούλου Θεοφανία 1 χρυσό στα 100μ ύπτιο 1 ασημένιο στα 50μ ελεύθερο και 1 χάλκινο στα 50μ πεταλούδα, Παπαγεωργίου Στυλιανή 1 χρυσό στα 50μ ύπτιο – 5η θέση στα 200μ Μ.Α. και 6η θέση στα 200μ πρόσθιο, Ψαρογιώργου Μαρία 1 ασημένιο στα 100μ πρόσθιο – 5η θέση στα 50μ πρόσθιο και 5η θέση στα 200μ πρόσθιο.

Κορίτσια 10 ετών: Μανίδη Έφη 1 χρυσό στα 100μ ελεύθερο και 1 ασημένιο στα 50μ ελεύθερο, Τσιονάρα Ανδριάνα 1 χρυσό στα 50μ ύπτιο και 5η θέση στα 200μ ελεύθερο, Ψύλλα Ιωάννα-   Εριφύλη 1 χάλκινο στα 200μ ελεύθερο και 5η θέση στα 100μ ελεύθερο, Τοπαλτζίκη Μαρία 1 χάλκινο στα 100μ πρόσθιο και 1 χάλκινο στα 50μ πρόσθιο.

Αγόρια 12 ετών : Αδαμαντίδης Βίκτωρ 1 ασημένιο στα 100μ ελεύθερο – 1 ασημένιο 50μ ελεύθερο και 4η θέση στα 200μ πρόσθιο.

Αγόρια 11 ετών : Κωστόπουλος Θωμάς 2 χάλκινα στα 100μ ελεύθερο – 50μ ελεύθερο και 4η θέση στα 200μ πρόσθιο.

ΣΚΥΤΑΛΕΣ:

Κορίτσια 11 ετών: 1 χρυσό στα 4Χ50μ ελεύθερο με τις : Γαλανοπούλου Θεοφάνια, Παπαγεωργίου Στυλιανή, Λιάκου Έλλη , Παπαθεοχάρη Χριστίνα.

1 ασημένιο 4Χ50μ Μ. Ομαδικοί με τις : Γαλανοπούλου Θεοφάνια, Παπαγεωργίου Στυλιανή, Λιάκου Έλλη, Ψαρογιώργου Μαρία.

Κορίτσια 10 ετών: 1 ασημένιο στα 4Χ50μ ελεύθερο με τις : Μανίδη Έφη, Τσιονάρα Ανδριάνα, Ψύλλα Ιωάννα-Εριφύλη, Τζήκα Άννα-Μαρία.

1 ασημένιο στα 4Χ50μ Μ. Ομαδική με τις: Μανίδη Εφη, Τσιονάρα Ανδριάνα, Τοπαλτζίκη Μαρία , Τζήκα Άννα-Μαρία.

Σημαντικές θέσεις κατέλαβαν:

Μπικόπουλος Σπυρίδων 5η θέση στα 50μ ύπτιο, Χρηστούλας Δημήτριος 4η θέση στα 100μ πεταλούδα – 5η θέση στα 400μ ελεύθερο και  6η θέση στα 50μ πεταλούδα, Καρκαντός Ιωάννης 7η θέση στα 200μ ύπτιο, Αδαμαντίδης Σταυρός 4η θέση στα 50μ πρόσθιο, Ιωακειμίδου Ερμιόνη 4η θέση στα 100μ πρόσθιο και 6η θέση στα 200μ πρόσθιο, Τζήκα Άννα-Μαρία 4η θέση στα 200μ Μ.Α. και 5η θέση στα 100μ ύπτιο, Παπαθεοχάρη Χριστίνα 6η θέση στα 100μ ελεύθερο, Παπαχρήστου Μαρία 8η θέση στα 50μ ελεύθερο.

Επίσης συμμετείχαν οι αθλητέςΠαπαθεοχάρης Θωμάς, Μπικόπουλος Χρυσόστομος, Τζέλας Λορέντζο, Ρίζος Κων/νος, Γκούρλιας Δανιήλ, Χασιώτης Δημήτριος, Παπαντωνίου Γρήγορης, Παπαντωνίου Γιώργος, Γκανάβας Μάριος, Γκούρλιας Τιμολέων, Τζέλας Τζεράλντο, Χριστώνης Απόστολος, Τσιούμα Δέσποινα, Πανάγου Ασπασία, Καραδένδρου Δήμητρα, Αποστόλου Αργυρώ Πλιατσίκα Ευρώπη, Δερπάνη Αλεξάνδρα, Κούτση Αθηνά, Κατσιούλη Αλεξάνδρα, Βασιλείου Βασιλική.

Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες, καθώς και τους προπονητές  τους και τους εύχεται ανάλογη συνέχεια.